Чиновники “нагріли” мільйони на закупівлі генераторів

У Білій Церкві посадовців міської ради та представників комерційних структур підозрюють у заволодінні бюджетними коштами під час закупівлі дизель-генераторних установок для каналізаційних очисних споруд у 2024 році. Про це повідомляє Нацполіція Київської області.
За даними слідства, у 2024 році для роботи каналізаційних споруд Білої Церкви було придбано дві дизель-генераторні установки.
“Вартість закупівлі формувалася на підставі штучно створених комерційних пропозицій, а технічні вимоги тендеру були прописані під конкретну модель генераторів та конкретного постачальника”, – йдеться у повідомленні.
Правоохоронці зазначають, що фактична вартість імпортованих генераторів була суттєво нижчою від суми, сплаченої з місцевого бюджету. За висновками слідства, збитки територіальній громаді склали понад 5,3 млн грн.
Також правоохоронці задокументували фінансові операції з легалізації частини коштів. Гроші перераховувалися на рахунки підприємств та фізичних осіб-підприємців під виглядом оплати фіктивних послуг і безповоротної фінансової допомоги.
Наразі директору товариства повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
Начальнику відділу закупівель Департаменту ЖКГ – за ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) КК України, ще двом фігурантам – за пособництво у розтраті майна та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.
Раніше на Дніпропетровщині викрили групу посадовців, які закупили модульні укриття зі збитками у 5,4 млн грн.
Куди закопують мільярди: як облаштовують підземні школи

Більше від автора

Боруссія ризикує втратити зіркового гравця через результати команди

Address by the Present of Ukraine Volodymyr Zelenskyy

Залишити відповідь

Останні коментарі

Немає коментарів до показу.

Новини світу